Atrakcje w Jastarni

 

Jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, który dla każdego ma coś ciekawego – Jastarnia to kapitalne miejsce do wypoczynku samemu, z kimś ukochanym, znajomymi lub całą rodziną. Czas spędzony w tej malowniczej miejscowości na Mierzei Helskiej na pewno będzie niezapomniany!

 

Jastarnia to niewielkie miasto zamieszkane przez około 4 tysiące osób, które znajduje się na Mierzei Helskiej, w powiecie puckim. To popularny kurort nadmorski, który ma aż sześć wspaniałych letnich kąpielisk morskich, pięć przystani morskich oraz własny port. To popularne miejsce letniego relaksu Polaków – kipiące rozmaitymi atrakcjami od rana do późnej nocy, dlatego każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś wyjątkowego, by zapomnieć o codzienności.

 

Niezależnie od tego, jak lubisz spędzać swój wolny czas, w Jastarni nigdy nie będziesz się nudzić. Zachęcamy do sprawdzenia naszej listy atrakcji w tym pięknym kurorcie – dzięki niej możesz od razu zaplanować swój pobyt i spędzić tu wyjątkowy czas zarówno w ciągu lata, jak i innych pór, ponieważ Jastarnia zachwyca przez cały rok.

 

Kąpieliska morskie


Jastarnia posiada aż sześć kąpielisk morskich, dlatego też miejsca do plażowania jest tu mnóstwo. Plaże w tym zakątku są czyste, zadbane, strzeżone, dlatego też wypoczynek jest jeszcze przyjemniejszy. W Jastarni sezon kąpielowy trwa od początku lipca do końca sierpnia.

Kąpieliska w Jastarni to:
•    kąpielisko Kuźnica „Kościół” – ma 100 metrów na linii brzegowej, wejście na plażę nr 33 od ulicy Helskiej
•    kąpielisko Jastarnia „Ogrodowa” – ma 100 metrów na linii brzegowej, wejście na plażę nr 44 od ulicy Ogrodowej
•    kąpielisko Jurata „Międzymorze” – ma 100 metrów na linii brzegowej, wejście na plażę nr 60 od ulicy Międzymorze

•    kąpielisko Jastarnia „Nadmorska-Plażowa” – ma 100 metrów na linii brzegowej, wejścia plażę nr 47-48 od ulic Nadmorskiej i Plażowej
•    kąpielisko Jastarnia „Leśna” – ma 100 metrów na linii brzegowej, wejście na plażę nr 52 od ulicy Leśnej
•    kąpielisko Jastarnia „Zdrojowa” – ma 200 metrów na linii brzegowej, wejścia na plażę nr 49 od ulicy Sychty i nr 50 od ulicy Zdrojowej

 

Port morski Jastarnia


Port w Jastarni znajduje się nad Morzem Bałtyckim, na północnym wybrzeżu Zatoki Puckiej. Został otwarty w 1931 roku. Przede wszystkim jest on wykorzystywany przez flotę rybacką, ale również służy jako baza dla ciągle rozwijającej się żeglugi turystycznej. Basen portowy od Zatoki Puckiej oddzielają dwa falochrony – można również wybrać się tutaj na spacer i podglądać statki.

W Jastarni znajdują się również trzy przystanie morskie dla rybaków. Znajdują się one przy plażach, a dokładnie w pobliżu ul. Zdrojowej, w pobliżu ul. A. Mickiewicza i muzeum rybackiego, a także w pobliżu ul. Polnej i ul. Abrahama.

 

Molo

 

Molo w Jastarni powstało w 2006 roku, jednak przez długi czas projekt nie było wykończone, dlatego też mieszkańcy i turyści nie mogli z niego korzystać. Aktualnie atrakcja jest już udostępniona. Przy molo umieszczone są także kamery internetowe i można podglądać je 24 godziny na dobę.

 

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

 

Rzymskokatolicki Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny jest stosunkowo nowy, ponieważ jego budowa rozpoczęła się w 1932 roku.

W świątyni można podziwiać jednak znacznie starsze od niej obrazy, między innymi obraz Trójcy Świętej namalowany prawdopodobnie przez Hermana Hana i obraz Matki Bożej Świętolipskiej, który pochodzi z przełomu XVI i XVII stulecia.

 

Muzeum Rybackie Pod Strzechą

 

Niewątpliwie bardzo interesujący punkt w Jastarni – Muzeum Rybackie Pod Strzechą to prywatne Muzeum, którego właścicielem jest Juliusz Struck. Można oglądać tutaj między innymi sieci i dawne narzędzia wykorzystywane przy połowie ryb. Także w muzeum odtworzono dawną izbę rybacką z XIX wieku, gdzie można również pooglądać używane dawniej sprzęty domowe. W trakcie zwiedzania można również posłuchać tu wyjątkowych opowieści i legend kaszubskich.

Muzeum Rybackie Pod Strzechą w Jastarni działa przede wszystkim w sezonie letnim. W inne części roku można skorzystać z niego po uzgodnieniu z właścicielem.

 

Chata Rybacka


To kolejne muzeum poświęcone tematyce rybołówstwa. Znajduje się przy ulicy Rynkowej 10 i działa w zabytkowej chatce, która pochodzi z 1881 roku. Co ciekawe, budynek został wzniesiony z wyrzuconego na brzeg drewna pochodzącego z rozbitych statków i okrętów. W Chacie Rybackiej można oglądać ekspozycję prezentującą dawne narzędzia i sprzęty rybackie, których czasy sięgają aż XV wieku. Rekonstrukcji poddano również część mieszkalną i gospodarczą.

Muzeum działa w sezonie letnim, oprócz poniedziałków. 

 

Latarnia Morska Jastarnia

 

Latania w Jastarni ma wysokość około 17 metrów – co ciekawe, jest ona najniższa na polskim wybrzeżu. Położona jest pomiędzy Latarnią Morską Rozewie a Latarnią Morską Hel. Niestety, latarnia nie jest udostępniona dla zwiedzających.

Loty widokowe z Lotniska Jastarnia
Znajdujące się w Jastarni lotnisko oferuje między innymi loty widokowe nad Półwyspem Helskim, skoki spadochronowe, również odbywają się tutaj okazyjnie pokazy lotnicze. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć całą okolicę z niecodziennej perspektywy.

 

Tramwaj wodny do Gdyni 


Jeżeli masz ochotę zobaczyć piękne Trójmiasto, to możliwe wraz z tramwajem wodnym kursującym do Gdyni z Jastarni. To wyjątkowa atrakcja, ponieważ wtedy cały dzień można poświęcić na zobaczenie Gdańska, Gdyni i Sopotu – tramwaj wodny kursuje kilka razy dziennie.

 

Ośrodek Oporu Jastarnia i Rejon Umocniony Hel


Ośrodek oporu Jastarnia to zespół fortyfikacji wchodzący w skład Rejonu Umocnionego Hel, który zaczął być tworzony od 1936 roku w celu zabezpieczenia Półwyspu Helskiego od strony lądu.

 

Aktualnie w ramach ośrodka, gdzie działa Skansen Fortyfikacji II Rzeczypospolitej, można oglądać cztery schrony główne oraz schrony lekkie. Należą do nich: ciężkie schrony bojowe Saragossa o grubości ścian 100-180 centymetrów, schron Sęp położony na plaży, schron Sabała położony w lesie, a także schron Sokół także znajdujący się na plaży. Przy każdym obiekcie znajduje się tablica informacyjna. Dodatkowo także w schronie Sabałą można oglądać w okresie letnim ekspozycję prezentującą wyposażenie fortyfikacji w okresie II Rzeczypospolitej.

 

Ścieżki przyrodnicze


Zachwycającą przyrodę Półwyspu Helskiego można poznać jeszcze lepiej, korzystając ze specjalnych ścieżek przyrodniczych, które są częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki nim można zapoznać się z zachwycającymi krajobrazami i poznać osobliwości przyrodnicze w tej części Polski.

W gminie Jastarnia w ramach ścieżek przyrodniczych można zobaczyć Żyzne Lasy z Orlicą w Juracie, a także Uroczysko Każa i Góra Libek w Kuźnicy, a także Torfowe Kłyle w Jastarni. Ścieżka Torfowe Kłyle przede wszystkim prezentuje łąki o różnorodnej roślinności, a także las brzozowo-dębowy oraz szuwary trzcinowe, które można podziwiać koło Jastarni. Również na terenie tym wytyczona jest ścieżka dydaktyczna pozwalająca na podglądanie ptaków, przede wszystkim w okresie wiosny i jesieni, gdy trwają ich przeloty.

Torfowe Kłyle w Jastarni  - 8 marca 2015.

Atrakcje w okolicy Jastarni:

 

  • Jurata – wraz ze swoimi wspaniałymi plażami, molo oraz Deptakiem Międzymorze przechodzącym przez całą szerokość półwyspu

  • Fokarium – znajduje się w Helu, to jedyna tego rodzaju atrakcja w Polsce

  • kursy kitesurfingu – dzięki kapitalnym warunkiem panującym w okolicy, głównie w Chałupach można wziąć udział w kursach kitesurfingu

  • kursy nurkowania – organizowane są w Helu, dzięki nim można oglądać wraki z okresu II wojny światowej i inne tajemnice Morza Bałtyckiego

  • Muzeum Rybołówstwa w Helu – działa w XV-wiecznym kościele i przedstawia historię rybołówstwa w regionie

  • latarnia morska w Helu – ma wysokość 41,5 metra, posiada platformę widokową, z której można podziwiać piękne widoki

  • plaża w Chałupach – to tutaj znajduje się słynna dla nudystów

KONTAKT

REALIZACJE

OFERTA

O NAS

Projekt i realizacja:  nadmorzem.eu

NOCLEGI

PRACA

KAMERA ONLINE

CIEKAWOSTKI

KONTAKT

Jurata apartamenty, pokoje,kwatery,tanie noclegi w Juracie

USŁUGI

ATRAKCJE

AKTUALNOŚCI